• +48 22 825 64 84
  • info@wge-development.pl

Przebudowa mieszkania. Ile za to zapłacisz?

Przebudowa mieszkania. Ile za to zapłacisz?

Wyborcza.biz – Danuta Kowalska-Molak – 20.10.2016
Wiele osób kupuje od dewelopera nowe mieszkanie, aby mieć możliwość dopasowania go do swoich indywidualnych potrzeb. Na jakiego rodzaju przeróbki zgodzi się on w trakcie budowy, a które trzeba będzie sfinansować samemu?

Zmiany można wprowadzać na każdym etapie inwestycji. Z tym że im później, tym większy jest zakres prac oraz koszty. Termin zgłoszenia wynika z umowy zawartej z deweloperem, a także ze względów organizacji pracy na budowie i jej zaawansowania. Na etapie „dziury w ziemi” nie ma z tym większego problemu. Możemy zażyczyć sobie odpowiednią wielkość łazienki, lokalizację ścian działowych, rozmieszczenie otworów na drzwi wewnętrzne czy gniazdek elektrycznych.

Dyrektor rynku pierwotnego w Home Broker Bartosz Jankowski radzi nie zwlekać ze zgłoszeniem zmian, bo kiedy budowa jest już mocno zaawansowana, niektórzy deweloperzy próbują zniechęcać klientów. Np. przeniesienie kontaktu wycenią na kilkaset złotych, aby klient to zrobił na własną rękę. Szczególnie jeśli w budynku trwają już prace wykończeniowe, za wszelkie zmiany deweloperzy mogą chcieć dodatkowych pieniędzy.

Koszty mogą być różne, w zależności od tego, czy prace zlecimy deweloperowi czy firmie zewnętrznej. Joanna Sypniowska z firmy Mzuri zwraca uwagę, że to drugie rozwiązanie ma jedną zasadniczą wadę – kupujący, wprowadzając zmiany we własnym zakresie, robi to na własne ryzyko i odpowiedzialność, ale przede wszystkim traci gwarancje i rękojmie w zakresie dokonanej ingerencji. – Dlatego jeśli planujemy duże przeróbki lub nie mamy sprawdzonej ekipy, lepiej takie prace zlecić deweloperowi – mówi Sypniowska.

Oczywiście dużo zależy też od ceny mieszkania. W przypadku drogich apartamentów deweloperzy są bardziej elastyczni i więcej przeróbek skłonni są wliczyć w cenę.

Więcej – http://wyborcza.biz/biznes/1,147759,20863675,przebudowa-mieszkania-ile-za-to-zaplacisz.html

 

Nowe inwestycje

W przygotowaniu budowa osiedla domów wielorodzinnych w dzielnicy Bielany w otulinie Puszczy Kampinoskiej.

Translate »